Jak porozumět

249,00 

Jak porozumět Mohamedovi a muslimům
Autor: Alí Síná
Z anglického originálu Understanding Muhammad and Muslims
vydaného nakladatelstvím Felibri.com v roce 2011
vydal Lukáš Lhoťan v Pstruží v roce 2014 jako svou 7. publikaci
1.vydání, brožované, 320 stran
Copyright © Felibri.com – 2011
Copyright © Lukáš Lhoťan – 2014
Obálka a grafická úprava: Petr Volk
Tisk: agentura gevak s. r. o.
www.lukaslhotan.cz
ISBN: 978-80-904932-9-2

Katalog Národní knihovny

Koupí souhlasíte s obchodními podmínkami.

5 skladem

Katalogové číslo: 9788090493292 Kategorie: Štítek:

Popis

Proč jsou někteří muslimové netolerantní, násilní a rasističtí? Proč šikanují? Co je nutí páchat výtěžnosti a vraždit kvůli maličkostem?

Pokud chceme porozumět muslimům, musíme porozumět jejich prorokovi. Mohamedova psychologická biografie si klade za cíl záhadu tohoto muže odhalit. Historikové tvrdí, že Mohamed se uchyloval do jeskyní a celý dny trávil rozjímáním. Slyšel vyzvánění zvonů a měl strašidelné vidiny. Myslel si, že ho posedl démon, dokud ho manželka neubezpečila, že je Božím prorokem. Přesvědčen o svém postavení netoleroval nikoho, kdo ho odmítal, vraždil své kritiky a přepadal, okrádal a masakroval celé populace. tisíce uvrhl do otroctví, znásilňoval válečné zajatkyně a to samé povoloval i svým mužům. To vše dělal s čistým svědomí a pocitem oprávněnosti. Ke svým obdivovatelům byl ušlechtilý, svým odpůrcům se mstil. Věřil, že je nejlepším člověkem na světě a že vesmír vznikl kvůli němu. Mohamed nebyl obyčejný muž.

Tato kniha se spíše než na Mohamedovy činy soustředí na jejich důvody a odvažuje se pohlédnout do jádra o jednom z nejzáhadnějších a nejvlivnějších můžu dějim a odkrýt jeho tajemství. Islám je mohamedánství. Muslimové svého proroka uctívají a napodobují. Pouze tím, že porozumíme Mohamedovi, můžeme s jistotou vědět, co je příčinou jejich chování.

Další informace

Hmotnost 420 g
Rozměry 210 x 148 x 6 mm