Obrana Vídně

149,00 

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683
Autor: Prof. Dr. Benno Imendöffer
Originální název: Die Verteidigung Wiens im Jare 1683
Obálka: Carl von Blaas – Obrana Vídně před Truky, okolo roku 1865 Olej na plátně, 65 x 48 cm. Víděň Rakouská galerie Belvedere
Překlad: Mgr. Veronika Jungová
Vydalo nakladatelství Lukáš Lhoťan v Pstruží roku 2016
jako svou čtrnáctou publikaci
Vydání první, brožované
ISBN: 978-80-9060630-6-6

Katalog Národní knihovny

Koupí souhlasíte s obchodními podmínkami.

5 skladem

Katalogové číslo: 9788090603066 Kategorie: Štítek:

Popis

Obrana Vídně před obléhání Turky 1683

Po staletí jsem byli součástí Habsburské monarchie a bitva u Vídně patří k naší historii. Po vzniku Československé republiky se u nás však bohužel vytvořil jistý odpor vůči habsburskému období a tato doba byla záměrně přehlížena. Přitom se tedy odehrávala spousta událostí, ve kterých hráli Češi, Moravané a Slezané pozitivní a mnohdy i hlavní roli.

Nejinak tomu bylo i v bitvě u Vídně, kde jak mezi obránci, tak mezi příchozími osvoboditeli bojovaly tisíce našich dědů. Pravděpodobně nejznámějším představitelem této protiturecké aliance, která měla požehnání od samotného papeže Inocence XI., je polský král Jan III. Sobieski. Mezi hlavními vojevůdci protiturecké aliance byli však i velitelé našeho národa.

Pevně věříme, že toto dílo pana profesora Imendöffera napomůže mnohým z vás poznat zapomenutá zákoutí naší minulosti a zároveň se více dozvědět o hrdinství našich předků, tak protikladnému ke zbabělosti mnohých dnešních Evropanů.

Další informace

Rozměry 210 x 148 x 7 mm