Včeličky

189,00 

Včeličky Radka Veličky
Dvaapadesát ostrých žihadel
Autor: Radek Velička
Vydalo nakladatelství Česká expedice v Ostravě roku 2018
jako svou 5. publikaci – 1. vydání.
Počet stránek 190.
Distribuce – Česká expedice.
Tiskárna – MORAVAPRESS, s. r. o.
Copyright © Česká expedice, z. s. – 2018
Obálka, grafická úprava a sazba – Česká expedice
Česká expedice, z. s.
www.cexpedice.cz | info@cexpedice.cz
ISBN: 978-80-906487-4-6

Katalog Národní knihovny.

Koupí souhlasíte s obchodními podmínkami.

Skladem

Katalogové číslo: 9788090648715-1 Kategorie: Štítek:

Popis

Včeličky Radka Veličky
Dvaapadesát ostrých žihadel

Dlouho jsem si nevěděl rady s těmito texty, které jsem od ledna 2013 do října 2014 sepsal.
Toto období bylo v mé autorské práci přelomové. Stál jsem u vzniku projektu internetových novin Stalo-se.cz a Ze-Sveta.cz, kdy jako autor tohoto projektu jsem se musel vypořádat s novou rolí. Nebyl jsem už jen publicista, který si hraje na svém písečku, nebyl jsem už jen autor, co píše jen za sebe. Proto jsem hledal pro svůj soukromý web (radek-velicka.cz) nějaký nový formát.
Ne novinářský. Ne publicistický, ale ani ne formát pro komentátora dění, protože rubriky „komentáře“ a „glosy“ již byly funkční. Sloupek šéfredaktora se na výše uvedené projekty nehodil, jelikož to byly výlučně zpravodajské portály, kde informace byly podávány bez omáčky. Jen informovaly.
Ovšem stále jsem měl nutkání komentovat, tak nějak postaru. Tak jak jsem kdysi jako blogger byl zvyklý, ale už jsem přišel o svobodu blogera.
Stal se ze mně profesionál. Už mě pomalu tato práce dokázala uživit, ale měl jsem stále v sobě ty plameny, že slovo leze použít i jinak než je známo z masmédií, tak jak to dělají média hlavního proudu.
To vše je důvodem proč jsem se rozhodl bodat kolem sebe žihadly. Někdy ostrými, někdy ostřejšími, ale žihadly. Vzniky tak Včeličky Radka Veličky, kdy jsem si pohrál s lidovou tvořivostí svých přezdívek, kterými jsem byl v dětství častován.
Ono se to hlavně dobře pamatuje. A o to jde především.
Nyní jsem zjistil, co s těmito texty provést; kdysi byly populární a to tak, že i lidé z mého okolí reagovali tak, že jejich známí mně znají, že si všimli Včeliček; tak proč by Včelky neměly svou knihu? Budou ji mít, řekl jsem si. A dal jsem se na vyhledání a seřazení všech dvaapadesáti svérázných a ostrých glos.
Tady jsou. A komu je věnuji? Právě tobě milá čtenářko, či milý čtenáři.

Další informace

Hmotnost 120 g
Rozměry 150 × 105 × 10 mm